Amfiteatr - Fort Wilczy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kultowy - w pewnych kręgach - obiekt widowiskowy, z komfortowymi miejscami siedzącymi dla 4500 widzów. Według danych aktualnych właścicieli obiektu, w ciągu roku scena wykorzystywana jest do 35-40 koncertów, występów kabaretowych, festiwali i innego typu przedstawień. Występują tu również lokalni artyści, jednak scena niemal od początku należy przede wszystkim do wielkich gwiazd estrady.

Prawdopodobnie najliczniejsza publiczność odwiedza amfiteatr w Kołobrzegu przy okazji słynnego Sunrise Festival - święto fanów muzyki elektronicznej. W przeszłości Ministerstwo Kultury i Sztuki wespół z Ministerstwem Obrony Narodowej organizowało tutaj słynny Festiwal Piosenki Żołnierskiej.

Gdyby kogoś nie interesowały tego rodzaju dźwięki, niech zgłębi historię amfiteatru i najbliższych terenów wokół. W miejscu, gdzie dziś stoi słynna scena, na początku XIX stulecia rozpoczęła się budowa kolejnej w Kołobrzegu twierdzy. Przeszła ona do historii jako Fort Wilczy. Umocnienia miały bronić wschodniej strony miasta i drogi do portu przed nadciągającymi Francuzami.

Fortyfikacji w kształcie 4-ramiennej gwiazdy, zaprojektowanych przez majora inżyniera Müllera, nie ukończono przed natarciem wojsk Napoleona. Żołnierze różnych państw przebywali tutaj do 1872 roku, kiedy to Kołobrzeg zaczął na poważnie przekształcać się w uzdrowisko. Budowa amfiteatru rozpoczęła się w 1925 r. W trakcie bitwy o miasto w 1945 r. obiekt ponownie (na krótko) umocniono i wykorzystano militarnie. W sumie polskie oddziały trzykrotnie zdobywały Fort Wilczy - Amfiteatr.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja