
NAJWIĘKSZY W POLSCE DMUCHANY PARK ROZRYWKIZ naszych atrakcji można korzystać już od 3 roku życia do 102 latAtrakcje dla całej rodziny:gigantyczne zjeżdżalnieskoczniesuche baseny z kulkamiciekawe pr...

Multidyscyplinarny park rozrywki, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W przeciwieństwie do większości wesołych miasteczek, Pomerania Fun Park niedaleko Kołobrzegu funkcjonuje przez cały rok. A to za sprawą ogromnej (3000 m2 powierzchni) hali zabaw. Poza tym w Pomeranii są też autodrom, zjeżdżalnie i trampoliny, rollercoaster czy wioska wikingów.

Tenisowe centrum Kołobrzegu. Korty przy nadmorskim parku istnieją już kolejne stulecie, a dzięki modernizacji z 2011 r. stały się bardzo nowoczesnym kompleksem sportowym. Tenis Park posiada w sumie 8 kortów wraz z niezbędną infrastrukturą. Większość funkcjonuje na otwartej przestrzeni i gra się tam na cegle. 2 korty schowane w namiotowej hali mają sztuczną trawę.

Obiekt może, niewielki i nieszczególnie zaawansowany, za to jazda gokartami i tak jest w stanie zapewnić mnóstwo satysfakcji. Na stanie znajdują się 4 maszyny o mocy 6,5 kM, posiadające dodatkowe zabezpieczenia. W całości betonowy tor liczy ok. 220 metrów długości. Między bandami z opon wyznaczającymi krańce toru jest od 5 do 8 m przestrzeni do jazdy.

Przez miasto przebiegają w sumie 3 oficjalne, oznakowane szlaki turystyczne. Wytyczone są z myślą o tych przyjezdnych, którzy zwiedzają Kołobrzeg i jego okolice na własnych nogach.Szlak zielony jes...

Hotelowe centrum bowlingowe, otwarte również dla gości zainteresowanych tylko i wyłącznie kręglami. Oraz pozostałymi atrakcjami, które znalazły swoje miejsce w nocnym klubie. Kręgielnię tworzą 2 tory z automatycznymi podajnikami i tablicami wyników. Oprócz tego na miejscu funkcjonują jeszcze dyskoteka dla ok. 400 osób i stosownie zaopatrzony bar.

Sanatoryjna pływalnia, w której każdy zainteresowany może wypróbować działanie solanek na swoim własnym organizmie. Interesującym dodatkiem jest możliwość poddania się zabiegowi kąpieli Knappa - świetnie wpływającego na stan stóp. Obiekt posiada również klasyczny 25-metrowy basen sportowy z 6 torami, zjeżdżalnię, jacuzzi i 3 różnego rodzaju sauny.

Zespół basenów w jednym z wielu w Kołobrzegu kompleksów rehabilitacyjno-wypoczynkowych. Składa się z niewymiarowej (niespełna 17 m długości) pływalni sportowej, bogato wyposażonej niecki rekreacyjnej (dysze, kaskady, leżanki powietrzne itd.) oraz płytkiego brodzika przeznaczonego dla małych dzieci. Oczywiście w Niwie nie brakuje sauny i jacuzzi.

Centrum pływacko-fitnessowe w jednym z hoteli, otwarte jednak również dla gości z zewnątrz. Wprawdzie nie imponuje rozbudowanym basenem - to zaledwie połączone dwie niecki w atrium i hali, z kilkoma podstawowymi urządzeniami - za to pozwala na kąpiel aż do znudzenia. Pojedynczy bilet nie posiada żadnych ograniczeń czasowych pobytu na terenie obiektu.

Park wodny, którego główna część składa się z 3 basenów - relaksacyjnego, sportowego oraz dziecięcego. Każdy posiada stosowne wyposażenie, tj. odpowiednio: gejzery, leżaki wodne i przeciwprąd, wydzielone tory pływackie oraz zróżnicowane przyrządy do nauki pływania. Wyjątkowym bogactwem odznaczają się sauny i łaźnie - w sumie 6 zróżnicowanych typów.

Kryta pływalnia hotelowa - nie dość, że otwarta na wszelkich gości, to jeszcze standardowe wejściówki pozwalają nawet na kilkunastogodzinny jednorazowy pobyt. Jeśli kogoś nie znuży korzystanie z 2 wanien jacuzzi i głównego basenu o wymiarach 17x17 z kilkoma dodatkowymi atrakcjami - to proszę bardzo. W ProVicie są też niecka dla dzieci, siłownia i klub fitness.

Gotycko-renesansowa, pięciokondygnacyjna budowla z XV stulecia, o interesującej, a zarazem mocno tajemniczej przeszłości. Niektóre źródła historyczne podają, że oryginalnie był tu magazyn zbożowy. Inni natomiast twierdzą, że było to mieszkanie i miejsce pracy lokalnego kata. Można również trafić na artykuły opisujące budynek jako arystokratyczną rezydencję.

Nie ma lepszego miejsca na poznanie dziejów Kołobrzegu i lokalnej historii - od strategicznego ośrodka handlowego, przez Twierdzę Kolberg po cenione uzdrowisko. Instytucję powołali miejscowi pasjon...

Oryginalne połączenie tradycji z nowoczesnością. Multimedialne, w dużym stopniu interaktywne muzeum w niezwykle sugestywny sposób prezentuje realia życia dawnych maszopów. Byli to rybacy, którzy zawiązywali szczególny typ współpracy i wzajemnego wsparcia. W muzealnej Maszoperii można zobaczyć m.in. stylizowaną chatę, starą łódź czy też karczemną biesiadę.

Podobno prawdziwych uroków wakacji nad Bałtykiem można zaznać tylko i wyłącznie w Kołobrzegu. Niekoniecznie musi być to niepodważalna i święta prawda, jednak plaże w tym mieście bez wątpienia należ...

Bindaż to nic innego jak niezwykła, iście magiczna alejka tworzona przez grabowe drzewa i krzewy, formujące coś na kształt tunelu lub szpaleru - a wszystko dzięki odpowiedniej konstrukcji naginając...

Zapierająca dech w piersiach kolekcja skarbów Ziemi, zgromadzona w odrestaurowanych piwnicach latarni morskiej w Kołobrzegu. Placówka powstała w 2009 roku, z prywatnej inicjatywy Przemysława Derlec...

Plenerowa wystawa Muzeum Oręża Polskiego, skupiająca się na marynarce wojennej. Główną atrakcją są tutaj dwa wycofane z wieloletniej służby okręty, które można zwiedzić w całości - ścigacz torpedowy ORP Fala oraz kuter rakietowy ORP Władysławowo. W zbiorach znajduje się jeszcze wiele interesujących i cennych eksponatów związanych z morską żeglugą.

Historyczna siedziba władz miejskich w Kołobrzegu stanowi doskonały przykład piękna gotyckiej architektury i stylu, który przyjął się w miastach zrzeszonych w związku handlowym Hanza. Dzisiaj ratusz to w dominującym stopniu rekonstrukcja, opierająca się na przebudowie z I połowy XIX wieku. Wciąż jednak stanowi wizytówkę i bardzo charakterystyczny punkt miasta.

Czyste wody rzeki Parsęty świetnie nadają się do organizacji spływów kajakowych. Polecany odcinek ma 26 km długości i zaczyna się we Wrzosowie, a kończy w przystani jachtowej w Kołobrzegu. Na wyprawę lepiej przeznaczyć cały dzień - może ona bowiem potrwać 8-9 h. Na trasie oprócz pięknej przyrody, mijamy pozostałości fortyfikacji i militariów kołobrzeskich.

Według niektórych znawców bursztynowego zbieractwa, na plażach w Zatoce Grzybowskiej można wygrzebać spośród ziarenek piasku równie dużo jantaru, co w Zatoce Gdańskiej - znanej jako największe “Zagłębie Złota Bałtyku”. Wprawdzie pod Grzybowem nikt nie organizuje zawodów w poszukiwaniu bursztynu, ale… dzięki temu powinno go zostać więcej dla "zwyczajnych" turystów.

W przeszłości placówka pełniła istotne funkcje militarne. To stąd wystartował MIG 23, który w 1989r. rozbił się w Belgii - to zdarzenie wymienia się wśród incydentów, które mogły zainicjować wybuch III Wojny Światowej. Od 27 VI 2012 r. lotnisko widnieje w Rejestrze Lotnisk Cywilnych i służy celom turystycznym - loty widokowe, skoki spadochronowe itp.

Jeden z najsłynniejszych kołobrzeskich zabytków o militarnym przeznaczeniu. Basztę wybudowano w XV wieku, jako istotną część ówczesnych miejskich murów obronnych. W niektórych ścianach do dziś zachowały się otwory strzelnicze. Przebudowy po IIWŚ pozwoliły zachować średniowieczny budynek w całkiem niezłym stanie. Dziś służy jako lokalna siedziba PTTK.

Festung Kolberg - czyli Twierdza Kołobrzeg - to termin, którego nie sposób przypisać do jednego okresu historycznego. O strategicznie położone miasto i port przez wieki toczyły się krwawe, zacięte walki. Dlatego też stawiano stosowne umocnienia, m.in. Bastion Magdeburg w XVII w., Fort Napoleona w XIX w. czy baterię przeciwlotniczą Nettelbeck w trakcie II WŚ.

Prawdziwe wyzwanie zarówno dla ciała, jak i ducha. 3 pełne przeszkód i wymyślnych zadań sprawnościowych do zaliczenia trasy porządnie przetestują i fizyczne zdolności, i odwagę w sytuacjach “ekstremalnych”. Wszystkie tory, liczące sobie 10, 13 i 14 stacji, są stosownie zabezpieczone i zaprojektowane z myślą o różnych osobach: od małych dzieci po dorosłych.

Ośrodek jeździecki mieszczący się w Budzistowie - wsi, która dała początek Kołobrzegowi. Miasto może i “przeniosło” się kawałek, za to miejscowe tereny nie straciły zbyt wiele z uroku - idealne warunki na przejażdżkę w siodle. W stadninie zwykle przebywa ok. 30 koni, poza tym można liczyć na profesjonalne lekcje, zajęcia hipoterapii, imprezy i inne atrakcje.

Lubisz zwierzęta, aktywny wypoczynek i chcesz przeżyć coś nowego? Powinieneś zatem spróbować przejażdżki na koniu w profesjonalnej stadninie. To bardzo przyjazne zwierzęta, idealni kompani przy reh...

Rozgrywki tenisowe w Kołobrzegu mają ponad 100 lat pięknych tradycji. Szlachetna rywalizacja rozwija ciało i ducha, a lokalna infrastruktura pozwala grać bez względu na pogodę i porę roku. Korty - prawie każdy z inną nawierzchnią - znajdują się m.in. w Hali Milenium, Parku Rekreacji "Prugar", w Tenis Parku, w Centrum Sportowym Pajamad czy w ośrodkach wczasowych.

Kołobrzeg jest dogodnym miejscem nie tylko dla pieszych, ale i rowerzystów. Wspaniałe szlaki rowerowe w tej okolicy z pewnością zaspokoją każdego cyklistę. Nie masz ze sobą roweru? Nic straconego,...

Miejsce, w którym niepodzielnie króluje Dziki Zachód - kowboje, Indianie, rewolwery, kapelusze, napady na banki itp. Na terenie parku można oddać się wielu czynnościom - jeździe konnej, strzelaniu z łuku, nauce tańca, oglądaniu kolorowych inscenizacji, harcom na placu zabaw czy w parku linowym i jeszcze wielu, wielu innym. A wszystko w westernowych klimatach.

Centrum rozrywki, budzące się do intensywnego życia w godzinach wieczornych i nocnych. Już sama nazwa - RIO Pub & Bowling Club - tłumaczy bodaj wszystko. Dla miłośników kręgli przygotowano 4, w całości zautomatyzowane tory. Od czasu do czasu w klubie organizowane są zresztą bowlingowe zawody. Poza tym można pograć w bilarda czy darta, w klubie działa także bar.

Charakterystyka Bałtyku średnio sprzyja podziwianiu morskiej fauny z bliska. Nie wspominając już o tym, że nurkowanie nie jest zabawą dla każdego. Wizyta w kołobrzeskim oceanarium może w jakiś sposób zrekompensować powyższe braki. Pod warunkiem, że bardziej interesujące do podziwiania przez szybę wydają się egzotyczne gatunki, niż swojskie flądry czy dorsze.

Kąpiel w morzu bądź rzece nie zawsze jest przyjemna - tak samo wygląda sprawa z bezpieczeństwem. Co do zasady te kwestie zupełnie inaczej wyglądają w pełnych atrakcji parkach wodnych - takich jak Milenium w Kołobrzegu. Sauny, jacuzzi i innego typu hydromasaże, zjeżdżalnie, wydzielone tory sportowe i niecka rekreacyjna z wieloma urozmaiceniami - czysta radość.

Bodaj najlepszy w Kołobrzegu adres dla osób, które poszukują mocniejszych doznań oraz pewnych wyzwań. Do wyboru są m.in. paintballowe potyczki, wyjątkowo trudny park linowy, ćwiczenia na strzelnicy, rafting czy wyciskające siódme poty zajęcia survivalu. Organizator tych rozrywek ma w ofercie imprezyokolicznościowe i integracyjne z adrenaliną w roli głównej.

Obowiązkowy punkt wycieczki po Kołobrzegu dla każdego miłośnika historii. A konkretniej to 3 punkty, gdyż tyle właśnie oddziałów Muzeum Oręża Polskiego funkcjonuje w mieście. Zbroje i mundury z różnych epok, broń biała, prymitywna i zaawansowana broń palna, artyleria, pojazdy powietrzne, morskie i lądowe… Dzieje postępu oglądane przez pryzmat militariów.

Tradycja molo w Kołobrzegu liczy sobie już ponad 130 lat - pierwsze w obrębie miejscowości wybudowano już w 1881 roku. Współczesne powstało 90 lat później, w ramach żmudnego podnoszenia miasta ze zgliszcz po II WŚ. Pomost w kształcie młotka mierzy ok. 220 metrów. Zmierzają tu tak spacerowicze, jak i wypływający na morze - na końcu działa niewielka przystań.

Rozbudowana kolekcja rozbrojonego sprzętu opancerzonego, m.in. czołg, transportery czy samochody. Oglądanie tych (swego czasu) cudów techniki jest bezpłatne. Komu patrzenie się nie wystarczy, ten może sięgnąć do kieszeni i kupić przejażdżkę po poligonie, połączoną z mini-prelekcją w trakcie jazdy. Na terenie Bastionu działają także kuchnia polowa i strzelnica.

Gmina Ustronie Morskie może się pochwalić nie lada atrakcją, ponieważ to na jej terenie rosną najstarsze dęby w kraju: Bolesław oraz Warcisław. Według badań wykonanych w 2000 r., wiek drzew określono odpowiednio na ok. 800 i 640 lat. Dęby imponują również rozmiarami - choć większy jest ten młodszy z pary. Do cennych pomników przyrody prowadzi specjalnie znakowany szlak.

Dziki Zachód pełną gębą, czyli tematyczny park rozrywki, który umiejętnie łączy zabawę z edukacją. Indiańskie opowieści, kowbojskie wyczyny w siodle, zabawy i scenki… Część atrakcji, m.in. strzelnica (tomahawki, łuki i karabiny Winchester) czy sporządzenie listu gończego z własną podobizną, są płatne osobno - wymienialnymi na miejscu dolarami trzebińskimi.

Gibon w Ustroniu Morskim to 9 zróżnicowanych pod względem długości i trudności tras do pokonania - w sumie 142 przeszkody i ponad 1,5 km do pokonania w koronach drzew. Choć jak chwalą się właściciele, parki linowe tej marki praktycznie co sezon poddawane są pewnym modernizacjom. Część atrakcji, jak jazda gokartem po linie, trudno spotkać w innych parkach.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to fantastyczna atrakcja dla małych i dużych. Znaleźć tu można miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami, które wydają dźwięki i wypuszczają dym z kominów, jak prawdziwe pociągi. Wszystko stworzone jest ręcznie, z wielką starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły.