Marina Solna

Znajdująca się w południowej części portu Marina Solna (ul. Warzelnicza 1) jest jedną z najnowocześniejszych przystani jachtowych na polskim wybrzeżu. Na miejscu można m.in. bezpiecznie zwodować swój jacht, zatankować łódź, umyć ją, uzupełnić zapasy, poddać niezbędnym pracom konserwacyjnym i remontowym czy też zacumować na stałe.

Jednocześnie może tu przebywać 100 jednostek, przy czym pojemność regularnie jest zwiększana. Centrum zapewnia wszelką niezbędną infrastrukturę i jak chwalą się władze portu - w ciągu roku przez marinę przewija się blisko 1000 jachtów, pływających pod chyba wszystkimi banderami świata.

Powstanie przystani wiąże się z projektem rozwoju Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Dzięki temu miłośnicy nabierania wiatru w żagle i ryku silników motorówek mogą liczyć na bardzo komfortowe warunki. W klubie działają szkoły żeglarstwa i nurkowania. Zaplecze tworzą też m.in. kawiarenka, sklepik oraz salka konferencyjna.

Dodatkową atrakcją na terenie Mariny Solnej jest parkowy teren z Redutą Morast - jedną z wielu fortyfikacji, tworzących w przeszłości zespół fortów. Ten element Twierdzy Kolberg powstał pod koniec XVIII wieku (budowano go w latach 1770-1774). Zabytek w trakcie wakacji staje się areną imprez plenerowych. O nastrój dbają artyści, a zaopatrzenie zapewnia klimatyczna tawerna.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz