Nabrzeże pasażerskie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Dla miłośników pełnomorskich rejsów najważniejsze będzie nabrzeże pasażerskie (przy ul. Towarowej) nieopodal latarni morskiej. Na stałe w Kołobrzegu cumuje 6 różnego typu statków pasażerskich, w tym jeden obsługujący połączenie z duńskim Bornholmem.

Według danych zarządu miejscowego portu, w skali roku z usług wypływających z Kołobrzegu wycieczkowców korzysta kilkaset tysięcy turystów. W ostatnich parudziesięciu latach było to od 250 do ponad 400tys.

Dodatkowym atutem wschodniej strony portu będą liczne punkty usługowe i gastronomiczne ustawione wzdłuż Parsęty. Spacer po nabrzeżu (liczącym ok. 210 metrów) można kontynuować niemal na skraj wyremontowanego w 2010 r. falochronu u wejścia do portu. To najdalej wysunięty w głąb Morza Bałtyckiego punkt widokowy w regionie. Konstrukcja ma 308 m długości.

Mini przewodnik

Centrum turystyki w Kołobrzegu. Właśnie na wschodnim brzegu Parsęty stacjonuje większość miejscowych statków wycieczkowych. Biała flota organizuje wycieczki różnego rodzaju - od przybrzeżnych podróży po rejs do Danii. Statki, nierzadko stylizowane na pirackie czy drakkary, same w sobie są godne uwagi. Wzdłuż nabrzeża nie brakuje stoisk z wszelkimi pamiątkami.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja