Plaże

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Podobno prawdziwych uroków wakacji nad Bałtykiem można zaznać tylko i wyłącznie w Kołobrzegu. Niekoniecznie musi być to niepodważalna i święta prawda, jednak plaże w tym mieście bez wątpienia należą do najlepszych w Polsce. Najlepsze potwierdzenie tej opinii można znaleźć zaglądając do wszelkiego rodzaju rankingów.

W granicach Kołobrzegu funkcjonują 3 strefy kąpieliskowe. Piaski po zachodniej stronie Parsęty tworzą rozciągającą się na długości 200 m Plażę Zachodnią. Posiada ona wszelką niezbędną infrastrukturę - toalety, przebieralnie, natryski, kosze na śmieci itd. Wybierając to miejsce na wypoczynek lepiej pamiętać o bezpośrednim sąsiedztwie terenów wojskowych. Kąpielisko zostało wyróżnione Błękitną Flagą.

Identycznym zaszczytem może pochwalić się największa w Kołobrzegu blisko 400-metrowa Plaża Centralna. Ta zaczyna się zaraz przy wejściu do portu i latarni morskiej, sięga mniej więcej do spacerowego molo. Czysta, schludna, strzeżona - nic tylko cieszyć się życiem. Dalej, za pomostem, warunki naturalne są zbliżone, lecz nie można (jeszcze) liczyć na pomoc ratowników. Tzw. Plaża Milenium jest główną areną plażowych imprez i turniejów sportowych w Kołobrzegu.

Położona zdecydowanie dalej na wschód, w pobliżu lotniska w Bagiczu, Plaża Podczele zapewnia najwięcej ciszy i spokoju. Obszar pod kontrolą ratowników WOPR-u ma ok. 100 metrów. O Podczelu powinni pamiętać posiadacze psów - tutejsza strefa dla czworonogów jest 4 razy większa od strzeżonego kąpieliska.

Kołobrzeg posiada jeszcze jedną stosownie wyposażoną “psią plażę” o długości 400 m. W 2013 r. stanowiska z woreczkami i pojemnikami na odchody pojawiły się w sąsiedztwie Plaży Zachodniej.

Administratorem wszystkich “zorganizowanych” plaż w Kołobrzegu pozostaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Miasto planuje jednak w najbliższej przyszłości budowę nowoczesnego Centrum Obsługi Plaży. W związku z tym zapewne powstanie kolejne strzeżone kąpielisko - nad aleją Nadmorską i parkiem Stefana Żeromskiego.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja