Port handlowy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Port handlowy to m.in. magazyny, dźwigi i stanowiska przeładunkowe, no i przede wszystkim - największe statki w porcie. Do Kołobrzegu mogą wpływać 100-metrowe jednostki o maksymalnym zanurzeniu do 4,7 m. Poza gigantycznymi transportowcami, pływają tu też jednostki połowowe.

Podobno jeden rybacki kuter, choćby był najmniejszy i obsługiwany przez samotnego rybaka, zapewnia pracę przynajmniej 7 osobom na lądzie. Do Kołobrzegu trafia ok. 60% z całego polskiego połowu na Bałtyku. Przebywa tutaj ok. 115 rybackich jednostek.

Charakterystycznym punktem portu rybackiego jest fabryka lodu. Najwyższy w okolicy, z unikalną niebieską elewacją - trudno go przegapić. Kutrowi rufowemu nie opłaca się wychodzić w morze, jeśli w ładowniach nie ma przynajmniej 15 ton lodu.

Mini przewodnik

Bijące serce gospodarki w Kołobrzegu. To do części handlowej zmierzają największe jednostki wpływające przez Parsętę do miasta. Port może przyjąć statki mierzące nawet 100 m długości (przy zanurzeniu 4,7 m). Tutaj też przebywają miejscowe kutry rybackie. Wypływające z Kołobrzegu łodzie dostarczają nawet 60% wszystkich ryb, które łowią Polacy w Morzu Bałtyckim.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja