Spływ kajakowy rzeką Parsętą

Rzeka Parsęta może się poszczycić I i II klasą czystości, a jej wody zaliczane są do górskich, co najlepiej świadczy o ich jakośći. Polecany odcinek do spływu kajakowego ma 26 km długości.

Początkiem jest miejscowość Wrzosowo z piaszczystym zejściem obok mostu ok. 1 km od osady, a koniec to przystań jachtowa w Kołobrzegu. Czas spływu ok. 8-9 godzin. Na trasie, poza niezwykłą przyrodą, mijamy pozostałości fortyfikacji Baterdau, a także inne militaria kołobrzeskie.

Można skorzystać ze sprzętu kołobrzeskiej wypożyczalni sprzętu wodnego. Organizuje ona spływy kajakowe po Parsęcie i inne imprezy na indywidualne życzenia klientów. Dzieci będą mogły skorzystać z placu zabaw wyposażonego w mnóstwo fantastycznych atrakcji.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Czyste wody rzeki Parsęty świetnie nadają się do organizacji spływów kajakowych. Polecany odcinek ma 26 km długości i zaczyna się we Wrzosowie, a kończy w przystani jachtowej w Kołobrzegu. Na wyprawę lepiej przeznaczyć cały dzień - może ona bowiem potrwać 8-9 h. Na trasie oprócz pięknej przyrody, mijamy pozostałości fortyfikacji i militariów kołobrzeskich.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz