Szlaki piesze wokół Kołobrzegu

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przez miasto przebiegają w sumie 3 oficjalne, oznakowane szlaki turystyczne. Wytyczone są z myślą o tych przyjezdnych, którzy zwiedzają Kołobrzeg i jego okolice na własnych nogach.

Szlak zielony jest najkrótszym spośród nich - liczy mniej więcej 6 kilometrów długości. Łączy kościół św. Jana Chrzciciela w Budzistowie z latarnią morską nieopodal wejścia do portu. Po drodze warto zatrzymać się chociaż na krótką chwilę m.in. przy bindażu w jednym z parków, malowniczych kamieniczkach przy ul. Stanisława Dubois czy wartościowych zabytkach starego miasta. Interesujących obiektów na tym szlaku jest zresztą zdecydowanie więcej. Patronem trasy jest Jan Frankowski - zasłużony dla Kołobrzegu społecznik, autor przewodników po mieście, bibliotekarz, popularyzator lokalnej historii i jeden z inicjatorów powołania Muzeum Oręża Polskiego.

Czerwony szlak to fragment międzynarodowej trasy turystycznej E9, ciągnącej się przez ok. 4,5 tysiące kilometrów od południowo-zachodniego skrawka Portugalii po północno-wschodnie krańce Estonii. Niemal cały czas biegnie przez kolejne wybrzeża bądź tereny nadmorskie - w Polsce jest to 706 km trasy. Podobnie jest w Kołobrzegu, gdzie w znacznej części E9 przechodzi przez plaże i nabrzeżne parki. Większe odchylenia od tej normy pojawiają się przy pokonywaniu Parsęty. Nie zbaczając ze szlaku, można zobaczyć m.in. Kołobrzeski Skansen Morski, pozostałości Twierdzy Kolberg (Reduta Solna, Reduta Morast),nowoczesną przystań jachtową czy też obiekty i ośrodki funkcjonujące w dzielnicy uzdrowiskowej.

Zachodniopomorski Szlak Solny również oznaczany jest kolorem czerwonym, jednak biegnie zupełnie inną osią niż europejski długodystansowy szlak wędrówkowy. Prowadzi z północy na południe przez łącznie 163 kilometry, łącząc Kołobrzeg z Czaplinkiem. W mieście portowym zaczyna się nieopodal baszty lontowej, a przechodzi obok m.in. wieży ciśnień, pałacu Brunszwickich i kościoła św. Jana Chrzciciela. Ten odcinek ma mniej więcej 3 kilometry - dalej są już Obroty, Czernin, Wrzosowo…

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja