Czy opłaca się inwestować w mieszkania pod wynajem w Kołobrzegu?

Polski rynek nieruchomości prężnie się rozwija. Niemal w każdym mieście ceny mieszkań idą w górę, a popyt na nie stale rośnie. To przyczynia się do coraz większego rozwoju rynku wynajmu. Inwestowanie w nieruchomości szczególnie popularne staje się w miejscach, do których przybywa wielu turystów. Jedną z takich miejscowości jest nadmorskie miasto Kołobrzeg. Sprawdzamy, czy warto inwestować w nieruchomości w tym miejscu.

Kołobrzeg to bardzo atrakcyjna miejscowość turystyczna. Szerokie, piaszczyste plaże, wody uzdrowiskowe, a także wiele ciekawych imprez m.in. Sunrise Festival przyciągają co roku mnóstwo turystów nie tylko polskich, ale też zagranicznych. Miasto stale się rozwija i odwiedzającym oferuje nowe atrakcje. To wszystko sprawia, że wiele osób traktuje Kołobrzeg jako doskonałe miejsce na inwestowanie w nieruchomości. W końcu wydaje się, że chętnych na wynajem nie będzie brakować. Mogą to być nie tylko liczni turyści, ale też mieszkańcy, których jeszcze nie stać na własne lokum. Przeanalizowaliśmy więc sytuację na rynku nieruchomości w Kołobrzegu, aby przekonać się, czy to dobre miejsce na inwestycję.

Jak przedstawia się sytuacja na rynku nieruchomości w Kołobrzegu?

Rynek nieruchomości w Kołobrzegu jest bardzo dynamiczny i obecnie prezentuje się dobrze. Ceny w całym województwie zachodniopomorskim utrzymują się na średnim poziomie. Na rynku pierwotnym średnia kwota za m2 wynosi 8272,42 zł, a metraż 42,88 m2. Obecnie kupujący mają do wyboru 659 nowych mieszkań w 13 inwestycjach. Jednak popyt na nie stale rośnie, więc nie należy zwlekać przy zakupie, ponieważ nieruchomości szybko trafiają do nowych właścicieli. Nowe mieszkania w Kołobrzegu najczęściej są 2-pokojowe – takich lokali znajduje się aż 354. Nie brakuje też kawalerek (158) i lokum 3-pokojowych (113). Zdecydowanie najmniej jest większych mieszkań – jedynie 43 nieruchomości mają powyżej 3 pokoi. Na rynku pierwotnym w Kołobrzegu dominują lokale o powierzchni 20-50 m2. To wszystko sprawia, że za nowe mieszkania w Kołobrzegu najczęściej zapłacimy 250000-450000 zł. Warto pamiętać, że znacząca większość z nich kupowana jest w celach inwestycyjnych.

Aktualna oferta nowych mieszkań w Kołobrzegu: https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-kolobrzeg

Jednak czy inwestowanie w nieruchomości w Kołobrzegu się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości w Kołobrzegu stało się bardzo popularne. Obecne stopy procentowe sprawiły, że zakup mieszkania do wynajęcia jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż lokata bankowa. Kołobrzeg wydaje się dobrym wyborem ze względu na swoje interesujące położenie. W sezonie na pewno nie zabraknie chętnych na wynajem, którzy chcą skorzystać z morskich uroków lub wziąć udział w jednej z licznych imprez. Pozostaje jednak pytanie, czy poza sezonem nieruchomości nie będą stały puste. Nie ma powodu do obaw! Obecnie do Kołobrzegu turyści ściągają przez cały rok. To dobrze rozwinięte miasto, a wyjazdy nad morze poza sezonem stają się równie modne.

Artykuł przygotowany przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl

Dodano: 2019-09-12 08:55:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz