Dlaczego warto pojechać nad morze do Kołobrzegu na długi weekend w listopadzie?

Odpowiedź jest prosta, jasna i zrozumiała - żeby maksymalnie się zrelaksować, skoro nadarza się do tego całkiem niezła okazja. Długi weekend listopadowy nad morzem można sobie zorganizować na okoliczność Święta Niepodległości (ewentualnie jeszcze dnia Wszystkich Świętych, jeśli sumienie nikogo nie gryzie) - nie będzie to wprawdzie tak przyjemne, jak pełny turnus wakacyjny, ale lepiej tak niż siedzieć w domu przed telewizorem albo wikłać się w polityczne rozgrywki przy okazji patriotycznych marszów i uroczystości. Tym bardziej, że akurat Kołobrzeg również długo po sezonie zapewnia turystom całe mnóstwo atrakcyjnych możliwości spędzenia wolnego czasu.

Mowa w końcu o dużym, szeroko znanym mieście portowym o długiej historii. Tym samym niejako z automatu interesujących opcji pojawia się znacznie więcej, niż tylko rekreacyjne spacerowanie po niemal całkowicie opustoszałej plaży. Chociaż naturalnie na okoliczność długiego weekendu listopadowego w Kołobrzegu wręcz nie wypada pominąć takiego punktu programu pobytu. W końcu bezpośrednio przy morzu korzyści dla zdrowia, jakie daje oddychanie czystym, nadmorskim powietrzem z dużym stężeniem rozmaitych składników mineralnych, są zdecydowanie największe. Poza tym jesienią częściej zdarzają się sztormy na Bałtyku, zaś podczas takich przechadzek wzdłuż brzegu można natknąć na wyrzucone przez fale bursztyny - wystarczy się tylko trochę wysilić, nie trzeba od razu zabierać ze sobą wszystkich akcesoriów profesjonalnego poławiacza.

Na weekend listopadowy nad morzem trudno przebywać cały czas na plaży, dlatego warto zaplanować sobie odrobinę zwiedzania. W tej kategorii atrakcji turystycznych Kołobrzeg może się akurat poszczycić wieloma intrygującymi miejscami. Pewnie, w dzień świąteczny raczej wszystkie będą pozamykane, ale przecież do zaplanowania są trzy, cztery pełne doby. I tak skoro mamy Święto Niepodległości, nie obejdzie się bez wizyty w Muzeum Oręża Polskiego, mającym w swoich zbiorach wiele historycznych eksponatów - od broni i umundurowania po wojskowe pojazdy. Zainteresowani szczegółami miejskich i lokalnych dziejów powinni pójść jeszcze do Muzeum Patria Colbergiensis w kołobrzeskim ratuszu oraz Maszoperii 6D z multimedialną ekspozycją.

Jeszcze ciekawsze perspektywy otwierają się przed tymi wczasowiczami, którzy listopadowy długi weekend nad morzem chcieliby wykorzystać do sportowego relaksu i zadbania o kondycję fizyczną. W Kołobrzegu funkcjonuje sporo ciekawych obiektów: baseny oraz szczególnie bogate w rekreacyjne atrakcje parki wodne z naddatkiem zastąpią morskie kąpiele w Bałtyku. W kilku punktach miasta znajdują się też korty tenisowe (część z nich pod balonem) oraz tory do minigolfa. Można również skorzystać z malowniczych szlaków rowerowych, kręgielni i zapewniającego maksimum adrenaliny toru kartingowego. Z kolei na terenach pod miastem funkcjonują m.in. ośrodki jazdy konnej czy pola paintballowe.

Z Kołobrzegiem turyści mogą wiązać ogromne nadzieje na udany, rozkoszny wręcz wypoczynek nad morzem przez okrągły rok. Długi weekend w listopadzie nie jest żadnym odstępstwem od niniejszej reguły. Kto poczuł się przekonany, niech czym prędzej zarezerwuje sobie (i swojej rodzinie) jakieś tanie noclegi, bierze potrzebne wolne i cieszy się na myśl o czekającym tam błogim relaksie.

Galeria
Dodano: 2017-10-12 14:38:00

Komentarze (2)
MaThek
12.10.2017 16:01

Akurat po Muzeum Oręża Polskiego - które w mieście ma bodajże trzy stosunkowo duże oddziały - spodziewałbym się, że w Święto Niepodległości zorganizuje coś specjalnego. Rekonstrukcje historyczne, jakąś okolicznościową promocję cenową (albo i wejścia za darmo),wyjątkowe wystawy, parada po Kołobrzegu... coś w ten deseń. Dlatego długi weekend listopadowy nad morzem w tym akurat kurorcie powinien mieć szczególną wartość. Nie tylko wypoczynkową, ale też patriotyczno-edukacyjną. Nie to co marsze współorganizowane przez bandy kiboli w stolicy.

Anonim
12.06.2019 08:53

Byłam w Kołobrzegu na długi weekend listopadowy w zeszłym roku. Mimo tego, że jest to całkiem spore miasto a przynajmniej mocno oblegane przez turystów, w listopadzie było bardzo przyjemnie. Lubię jesień i jej klimat więc wypoczęłam i zażyłam jodu. Wróciłam zadowolona.

Dodaj komentarz