Inwestowanie w nieruchomości nad morzem

Inwestowanie w nieruchomości nad morzem.

Jedni wyjeżdżają nad polskie morze, bo tak każe im coroczna, wakacyjna tradycja. Inni, ponieważ nad Bałtykiem jeszcze nie byli. Są jednak i tacy, którzy przybywają na wybrzeże, aby znaleźć tutaj inspiracje: do życia i do działania. Mówiąc wprost, poszukują tutaj pomysłów na dochodowy, długofalowy biznes. Dziś pokażemy Wam jeden ze sposobów na taką właśnie inwestycję.

Potencjał inwestycji, czyli ile można na tym zarobić?

Wystarczy rzut oka na nagłówki artykułów opublikowanych w portalach internetowych, by szybko wyrobić sobie zdanie na temat opłacalności inwestycji w nieruchomości nad morzem. Oto kilka cytatów z lat 2013-2018:

 • Bałtyk przeżył oblężenie. Rekordowy sezon nad polskim morzem
 • Oblężenie nad Bałtykiem. Zapowiada się rekordowy sezon
 • W tym roku Polacy jadą nad Bałtyk
 • Dobre perspektywy dla turystyki nad polskim Bałtykiem w 2018 roku
 • Zagraniczni turyści coraz chętniej wybierają odpoczynek nad polskim morzem
 • Rekordowy sezon nad Bałtykiem
 • Noclegowe rekordy nad Bałtykiem
 • Popularne lato nad Bałtykiem

Wydaje się, że trend ten będzie nie tylko utrzymywał się w przyszłości, lecz także ulegnie wręcz nasileniu. Powody tego stanu rzeczy są co najmniej dwa. Pierwszy – to regularny wzrost zamożności Polaków. Drugi – to wysoki poziom bezpieczeństwa, który przyciąga nad Bałtyk coraz więcej obcokrajowców. Można do tego dodać również trzeci motyw: „odkrywanie” naszego morza przez tych, którzy do tej pory wybierali bardziej popularne kierunki (Adriatyk, Morze Śródziemne). 

Na pytanie „ile będzie można na tym zarobić” można więc odpowiedzieć tylko w jeden sposób: „coraz więcej”.

Co to oznacza dla potencjalnego inwestora? 

Przede wszystkim gwarancję wzrostu cen nieruchomości w przyszłości. Linia brzegowa każdego morza ma to do siebie, że liczba wolnych działek z bezpośrednim dostępem do akwenu wodnego – jest towarem deficytowym. Nic więc dziwnego, że deweloperzy walczą o najatrakcyjniejsze nieruchomości. To zupełnie naturalne, ponieważ każdy turysta woli zamieszkać możliwie jak najbliżej plaży. 

Jak można zainwestować w apartamenty nad morzem?

Najprościej rzecz ujmując, apartamenty nad morzem kupuje się w celu:

 • wynajęcia go na stałe (wynajem długoterminowy)
 • wynajęcia go turystom (wynajem krótkoterminowy)
 • późniejszej odsprzedaży (z zyskiem)

Wymarzone miejsce do życia (dla pracujących zdalnie i nie tylko)

Warto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednej możliwości, jaką daje zakup apartamentu nad morzem. Jest nią… zamieszkanie w nim. Wbrew pozorom, nie trzeba pracować w turystyce, by móc cieszyć się na co dzień widokiem nadbałtyckiej plaży. 

Rozwój technologii informatycznych sprawił, że coraz więcej osób, również w Polsce, wykonuje swoje obowiązki w sposób zdalny. Co ważne, z punktu widzenia inwestujących w tego rodzaju nieruchomości – osoby te często mogą pochwalić się zarobkami wykraczającymi znacznie poza średnią dochodów. 

To ważna informacja, zważywszy na charakter inwestycji, do której chcielibyśmy w tym momencie wszystkich zachęcić. Inwestycją tą jest Rogowo Pearl dewelopera Burco - wysokiej klasy, luksusowy apartamentowiec, który powita pierwszych mieszkańców już w czerwcu 2020 roku.

Apartament w Rogowie: dlaczego to tak dobra inwestycja?

3 najważniejsze powody, dla których warto postawić na apartamenty w Rogowie to:

 • lokalizacja
 • lokalizacja
 • lokalizacja

Choć brzmi to nieco żartobliwie, to właśnie usytuowanie nieruchomości jest tym, co daje inwestorowi przewagę konkurencyjną. Wiedzą o tym chociażby właściciele kawiarni czy restauracji prowadzonych w takich miastach jak Warszawa lub Kraków, gdzie wystarczy umieścić lokal kilkanaście metrów bliżej „głównego szlaku turystycznego”, by regularnie zapełniał się on klientami. 

Oto lista najważniejszych atutów tej inwestycji:

1) Doskonała lokalizacja

Rogowo uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc nad polskim Bałtykiem. Atutem jest nie tylko usytuowanie pomiędzy morzem a jeziorem Resko Pomorskie. Tych, którzy marzą, by zamieszkać tu na stałe, z pewnością ucieszy informacja, że Rogowo dzieli od Kołobrzegu dystans zaledwie 15 kilometrów.

2) Gigantyczny potencjał rozwojowy

Polskie wybrzeże Bałtyku przeżywa okres boomu. To naturalne, ponieważ wreszcie doganiamy to, co w takich potęgach turystycznych jak Hiszpania, miało miejsce wiele lat temu. Biorąc pod uwagę to, o czym wspomnieliśmy wcześniej, inwestowanie w nadbałtyckie nieruchomości jest dla osób, które chcą ulokować swój kapitał w bezpieczne przedsięwzięcie – więcej niż dobrym wyborem. Jest koniecznością.

3) Bajeczna przyroda

Rogowo zachwyca nie tylko swoimi niezatłoczonymi, piaszczystymi plażami oraz terenami do uprawiania sportów wodnych. Przyciąga również bliskością lasów oraz miejsc rekreacyjnych. Jednym słowem – miejsce to dysponuje wszystkim tym, czego potrzebują mieszkańcy miast, by skutecznie naładować swoje życiowe akumulatory.

4) Fenomenalna jakość wykonania

Rogowo Pearl to apartamentowiec, którego lokale (od 32 do 78 m2) zachwycają poziomem wykonania oraz oferowanym standardem. Dość powiedzieć, że materiały wykończeniowe, które zastosowano do prac wykończeniowych, to produkty tak prestiżowych marek jak Porcelanosa, Casalgrande, Villeroy&Boch, Huppe, Grohe czy Marazzi.

5) Klasa i doświadczenie dewelopera

Za jakość wykonania oraz klasę kompleksu Rogowo Pearl odpowiada firma Burco Development. Ten uznany w kraju i za granicą deweloper, ma na swoim koncie szereg równie imponujących inwestycji.


Jak zrobić pierwszy krok?

Na koniec mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość! Pierwszy krok już wykonaliście. Przeczytaliście ten artykuł. Dotarliście aż tutaj nie bez powodu: poczuliście potencjał biznesowy tego pomysłu lub też zapragnęliście zamieszkać w miejscu, o którym inni mogą tylko pomarzyć.

Drugim krokiem będzie wizyta na stronie dewelopera, który właśnie kończy budować Wasz apartament w Rogowie. Wystarczy wejść na stronę dewelopera Burco, aby rozpocząć realizację swojego marzenia o lukratywnej inwestycji w nieruchomości nad Morzem Bałtyckim.


Galeria
Dodano: 2019-10-03 15:01:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz