Kołobrzeg - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Słynne zachodniopomorskie miasto z pewnością należy do najpopularniejszych kurortów turystycznych na polskim wybrzeżu. Tym samym czego jak czego, ale najróżniejszych atrakcji grupom zorganizowanym odpoczywającym w Kołobrzegu nie będzie brakować. Opiekunowie wycieczek szkolnych mają tutaj spore pole do popisu dzięki licznym placówkom muzealnym, poświęconym niezwykle ciekawym tematom. Jeszcze większy wybór wysokiej klasy obiektów mają tutaj kolonie nastawione na sport i aktywne spędzanie czasu. Rzecz jasna zielonym szkołom będzie można zaproponować także całe mnóstwo rozmaitych gier i zabaw integracyjnych, przeprowadzanych przez prawdziwych profesjonalistów w tym temacie.

W szeroko rozumianej tematyce edukowania i poszerzania horyzontów szkolnym wycieczkom, zdecydowanym faworytem wydaje się być Muzeum Oręża Polskiego, które ma w mieście kilka oddziałów. Największą fascynację wśród grup zorganizowanych budzą zwykle wojskowe maszyny - od pojazdów terenowych, przez działa, czołgi i samoloty, aż po jednostki marynarki wojennej. Niemałą atrakcją, już z nieco innej beczki, będzie dla zielonej szkoły wyprawa do oceanarium, w którym żyje wiele egzotycznych gatunków morskich i słodkowodnych stworzeń. Kolonię nastawioną na zdobywanie wiedzy w Kołobrzegu można jeszcze zabrać m.in. do Maszoperii (interaktywne muzeum 6D o lokalnych tradycjach), muzeum “Patria Colbergiensis” o dziejach miasta (w ratuszu) czy pełnego drogocennych kamyków Muzeum Minerałów, urządzonego w piwnicach morskiej latarni.

Chcąc zapewnić zielonej szkole porządną dawkę ruchu, warto dokładniej zapoznać się z możliwościami, jakie stwarzają Kołobrzeg i jego najbliższe okolice. Gdyby warunki na Bałtyku uniemożliwiały dzieciakom z kolonii bezpieczną kąpiel w morzu, można udać się na jeden z miejscowych kompleksów basenowych. Na przyjęcie dużej grupy zorganizowanej bodaj najlepiej przygotowany jest Aquapark Milenium, należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. A to tylko ułamek dostępnych opcji, gdyż są też zespoły kortów tenisowych, posiadający tory mini-golfowe Park Rekreacji Prugar, lubiany przez małych kierowców tor kartingowy, parę ośrodków jazdy konnej… Wybór sportowych atrakcji dla szkolnej wycieczki jest niezwykle szeroki.

W Kołobrzegu koloniom da się też zapewnić bardzo dobrą zabawę na poziomie. Lubiące militaria grupy zorganizowane świetnie spędzą czas w “Bastionie wojskowym”, choćby jeżdżąc czołgiem po poligonie. Silnie żołnierskie klimaty wiążą się również z grą w paintball, a w pobliżu jest kilka specjalnych pól do potyczek na markery. Z kolei zieloną szkołę na Dzikim Zachodzie można urządzić w dwóch miejscach, dysponujących zestawami licznych atrakcji: Parku Rozrywki Zieleniewo oraz Western Parku w Ustroniu Morskim. Niezłą frajdę powinny zapewnić szkolnej wycieczce także gra w kręgle czy rejs na pełne morze.

Jak widać Kołobrzegowi niczego nie brakuje… z jednym poważnym wyjątkiem. Mowa o miejscu porównywalnym do dziwnowskiego Parku Miniatur i Kolejek, wprost wymarzonym dla dzieciaków na koloniach. Gigantyczna (ponad 1 km torów), ciesząca oko mnóstwem detali i małą architekturą makieta kolejowa to nie jedyna atrakcja, jak czeka na zielone szkoły. Drugą są wszystkie latarnie morskie z polskiego wybrzeża - w pomniejszeniu, co nie znaczy że modele są małe. Mają po kilka metrów wysokości, a poziom odwzorowania szczegółów zasługuje na najwyższe uznanie, co potwierdzają szkolne wycieczki. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że grupa zorganizowana będzie się tutaj czuła doskonale. Nawet po trwającej godzinę z okładem - w jedną stronę - podróży.

Dodano: 2017-02-07
Komentarze (0)
Dodaj komentarz