Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Kołobrzegu

Wielkanoc równie silnie kojarzy się z radosnym rodzinnym spotkaniem, co nawałem niekoniecznie przyjemnych obowiązków do odbębnienia. Pucowanie wszystkich mebli na błysk, żmudne zdobienie jajek, przygotowywanie w kuchni pełnego świątecznego menu - tylko nieco krótszego niż na grudzień. Większą część z tych przykrych konieczności da się ominąć, decydując się np. na wyjazd nad morze, chociażby do takiego Kołobrzegu.

Wielkanoc w górach w Karpaczu

Wiele hoteli, pensjonatów oraz obiektów noclegowych z innych kategorii w tym zachodniopomorskim kurorcie oferuje specjalne pakiety pobytowe na ten długi świąteczny weekend. Goście oddają organizację części uroczystych w ręce fachowego personelu, a sami Wielkanoc nad morzem w Kołobrzegu mogą spędzać tak, jak tylko uznają za stosowne. Wolnego czasu będą mieli całkiem sporo, tak samo jak opcji na jego spożytkowanie.

Ci, którzy odwiedzili portowe miasto u ujścia Parsęty w trakcie wakacji latem doskonale już wiedzą, że na turystów czeka tutaj istne morze atrakcji. Być może wczesna wiosna, z uwagi na zdecydowanie mniejszą ilość przyjezdnych, okaże się korzystniejszym momentem na plażowanie, zwiedzanie i wizyty we wszelakich parkach rozrywki. Spędzając Wielkanoc nad morzem w Kołobrzegu warto udać się do jednego z wielu zabytków oraz muzeów - zwłaszcza miłośnicy wojskowości i militariów (skansen jednostek marynarki wojennej oraz Muzeum Oręża Polskiego) będą zadowoleni. Zainteresowanym lokalnym folklorem należy polecić muzeum “Patria Colbergensis” przy miejskim ratuszu oraz “Maszoperię - Muzeum 6D”. Zwłaszcza ta druga placówka powinna wywrzeć spore wrażenie na dzieciach - tak jak niedalekie oceanarium.

Wielkanoc nad morzem w Rewalu

Mając gdzieś z tyłu głowy świadomość obfitości świątecznych posiłków, przy okazji Wielkanocy nad morzem w Kołobrzegu przyda się zastanowić nad bardziej aktywną formą relaksu niż spacerek po parkowych alejkach. Wybór obiektów sportowych jest nadzwyczaj szeroki - w mieście jest kilka mniejszych lub większych basenów i aquaparków, po parę kręgielni i kortów tenisowych, amatorzy kolarstwa mają sieć szlaków rowerowych… a przecież dochodzą do tego jeszcze stadniny koni oraz areny paintballowe.

Wielkanoc nad morzem w Kołobrzegu stanowi co najmniej interesującą alternatywę dla kolejnej nasiadówki w domu. Brak konieczności generalnego sprzątania, wolne od kuchennych garów, a do tego jeszcze piękne nadmorskie uzdrowisko z zachwycającą Bazyliką Wniebowzięcia NMP (i paroma pięknymi kościołami) oraz szerokim wachlarzem atrakcji wszelakich - zaiste kusząca perspektywa, nieprawdaż?

Dodano: 2016-10-12 10:22:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz