Kołobrzeg

Kołobrzeg jest jednym z największych miast województwa zachodniopomorskiego i jednym z niewielu w Polsce większych miast, które jednocześnie mają dostęp do morza. Prawie 47 tysięcy stałych mieszkańców i duży obszar nie odstraszają jednak turystów, a nawet sprawiają, że jest ich tu jeszcze więcej, niż w sąsiednich miejscowościach. Dzięki temu, że miejscowość ma bogatą historię i oferuje imponujące zaplecze turystyczne, odwiedza ją rocznie ponad 250 tysięcy osób - w tym również zza granicy.

Miasto leży w dolinie rzeki Parsęty, która jednocześnie tam przepływa (wraz z Kanałem Drzewnym). Bogata przyroda i przyjazny nadmorski klimat zadecydowały o tym, że na terenie miasta znajduje się wiele parków i skwerów, a liczne pomniki przyrody są chlubą tutejszych mieszkańców.

Jedną z najważniejszych cech tego miasta jest to, że zalicza się ono do uzdrowisk - ze względu na obecne tu wody lecznicze, solanki i złoża borowiny. Turyści i osoby chore mogą wybierać spośród aż 24 zakładów uzdrowiskowych. Chcesz poprawić swój stan zdrowia i samopoczucia? A może wolisz skupić się na zadbaniu o urodę? Lubisz spędzać czas wypoczywając aktywnie? Kołobrzeg oferuje wszystko, na co masz ochotę!

Liczne zabytki będą gratką dla miłośników historii. Znajdziemy tu m.in. Bazylikę Najświętszej Maryi Panny, Kościół Św. Jana Chrzciciela, Zespół Klasztornych Diakonis Ewangelickich, basztę Lontową czy zespół fortów, natomiast Stare Miasto już samo w sobie jest zabytkowe. Nie brak tu również muzeów, wśród których warto odwiedzić np: Muzeum Oręża Polskiego, Kołobrzeski Skansen Morski, Muzeum Minerałów, Muzeum Patria Colbergiensis, Maszoperię - Muzeum 6D i wiele innych ciekawych wystaw i ekspozycji.

Kołobrzeg jest jednocześnie kurortem nadmorskim, lokacją wypoczynkową, portem handlowym i miejscem o bogatej ofercie turystycznej, które jest otwarte przez cały rok. Znajduje się tu ponadto bogata infrastruktura komunikacyjna - drogi, linia kolejowa, transport morski, komunikacja miejska. Można tu dojechać drogą krajową nr 11, która przecina się z drogą krajową nr 6. Ponadto mamy do dyspozycji linie PKS i PKP.

Bardzo rozbudowana baza gastronomiczna i noclegowa (hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, kwatery prywatne) pozwalają na znalezienie odpowiedniego miejsca wypoczynku nawet dla najbardziej wymagających turystów.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz